I am once again asking you to try shakshuka. With or without eggs. I'm currently out of eggs.
Cost per person: $2.54
#cooking
I am once again asking you to try shakshuka. With or without eggs. I'm currently out of eggs.
Cost per person: $2.54
#cooking
Yogurt and mustard sauce.
Cost per person: $3.07
#cooking
Yogurt and mustard sauce.
Cost per person: $3.07
#cooking
#art
#art
I cook the rest big the year. This is my day off.
Description not each dog/sausage in first reply.
Homemade potato salad. Homemade cheese itz.
Cost per person, it's Thanksgiving, I don't know.
#Cooking
I cook the rest big the year. This is my day off.
Description not each dog/sausage in first reply.
Homemade potato salad. Homemade cheese itz.
Cost per person, it's Thanksgiving, I don't know.
#Cooking
Micron 005 & 02 on A5.
#art #archeology
Micron 005 & 02 on A5.
#art #archeology
Decided I'm going with a cavatelli and buttered sage sauce for dinner. Sage from the back yard, turkey stock from a free turkey, homemade semolina dough, hand made gnocchi board.
Cost per person as shown, $1.18
I might change it by cook time.
#cooking
Decided I'm going with a cavatelli and buttered sage sauce for dinner. Sage from the back yard, turkey stock from a free turkey, homemade semolina dough, hand made gnocchi board.
Cost per person as shown, $1.18
I might change it by cook time.
#cooking
Following illegal orders. 39 minutes short. Listenable at 2.8x if you are that kind of person.
www.dancarlin.com/product/comm...
Following illegal orders. 39 minutes short. Listenable at 2.8x if you are that kind of person.
www.dancarlin.com/product/comm...
Fried potatoes and onions with cedar and yesterday's canned salsa.
Cost per person $2.33. 94¢ of that is just the refried beans.
#cooking
Fried potatoes and onions with cedar and yesterday's canned salsa.
Cost per person $2.33. 94¢ of that is just the refried beans.
#cooking
I finally got around to making salsa out of my tomatoes. I needed to test it out so I made some chips by frying some corn tortillas.
Cost per person: 65¢
Cost for chips: 50¢
Cost per cup of salsa with home grown tomatoes: 26¢
#cooking
I finally got around to making salsa out of my tomatoes. I needed to test it out so I made some chips by frying some corn tortillas.
Cost per person: 65¢
Cost for chips: 50¢
Cost per cup of salsa with home grown tomatoes: 26¢
#cooking